środa, 18 listopada 2020

Visti Larsen Wesi Joga (Jogi słoneczne), cz. III

 Alan Leo
Ur. jako William Frederick Allan, 7 sierpnia 1860 w Westminster, Wielka Brytania godz. 5:49 AM (godz. przybliżona według Leo).

Saturn jest umiejscowiony w drugim domu od Słońca, tworząc Wesi Jogę. Saturna wskazuje, aby unikać rządzenia i dzielenia się z innymi własnymi poglądami oraz ideami, zamiast tego należy się skupić na konkretnych zadaniach do wykonania. Porównanie efektów Saturna z osiągnięciami Alana Leo jest bardzo ironiczne. Musimy przyjrzeć się, w jaki sposób największy twórca współczesnej tropikalnej astrologii podążał ścieżką Saturna.

Dziesiąty dom od Księżyca jest zajęty, zatem z pewnością odwiodło to Leo od podążania za swoim życiowym powołaniem. Jest tam Mars w znaku Jowisza i w wargottamie dając potężną intuicję i wgląd w przyszłość. Gdyby Mars nie był wargottama, to jego położenie pokierowałoby Leo ku inżynierii, lub w podobnym kierunku.

Atmakaraka Merkury włada 11 domem od lagny – student okultyzmu się urodził. Wenus jest w 11 domu, a jego władca jest połączony z Rahu w D9. Zatem jego podróż ku astrologii zaczyna się w Dasie Wenus, Antardasie Rahu, gdy poznaje dr. Richardsona, w trakcie swojej pracy w sklepie spożywczym w Manchesterze. Aż do tego momentu robił karierę jako sprzedawca i podejmował różne dziwne zawody z racji swoich problemów z utrzymaniem pracy! Rahu jest także władcą 12 domu od karakamśi1 i przyniesie głęboką, duchową wiedzę w owym czasie. Będąc w połączeniu z karakamśą daje wiele trudów podczas duchowej podróży związanych z pracą i zarobkami. Wenus znajduje się na AL sugerując karierę w public relations, jako że Merkury włada AL, oznacza to, że kariera może być w biznesie, bądź sprzedaży.

Gdy Słońce jest lagneszą i złączone jest z Merkurym, by mieć w życiu fortunę, wymagana jest zmiana imienia. Stało się to podczas jego pierwszego spotkania z astrologią, gdy przybrał pseudonim Alan Leo. Warto zauważyć, że miała wówczas miejsce Rahu antardasa, a ten węzeł jest złączony z Merkurym w D9.

W 1888, podczas antardasy Jowisza, poznał astrologa, Aphorela (FW Lacey), poprzez The Celestial Brotherhood, organizację, do której obaj należeli. Działała dasa Jowisza, dyspozytora Amatjakaraki, Marsa. Gdy władca 10 domu jest powiązany z Amatjakaraką, to wtedy ma miejsce poznawania najważniejszych osób w danej branży. Tutaj Mars jest Amatjakaraką i ma wzajemny aspekt z władcą 10 domu, Wenus, uzasadniając poznanie Aphorela. Miał on kontakty z najlepszymi astrologami w branży. Uczęszczali, na cotygodniowe spotkania z innymi astrologami z Bractwa, a Leo i Aphorel rozpoczęli spotkania częściej niż raz na tydzień.Aphorel był członkiem Towarzystwa Teozoficznego, do którego wprowadził Leo w 1889. Wówczas zaczęła się antardasa Saturna i nadszedł czas na jego karma jogę. Obserwując upadek czasopisma należącego do Braterstwa, Leo i Aphorel rozpoczęli pracę nad wprowadzeniem swojego własnego pisma wraz z Sepharialem (Walter Gorn Old), bardzo dobrze znanym astrologiem w owych czasach. Leo i Aphorel przystąpili do wydawania The Astrologer's Magazine. Z Saturnem marana karaka sthana zapowiadało się to na trudne zadanie i nawet Sepharial postanowił stworzyć rywalizujący z nimi magazyn! Z władcą domu szóstego w marana karaka sthana, pismo Sephariala przetrwało tylko wydanie kilku numerów, po czym to rywalizujące pismo zaczęło wspierać The Astrologer's Magazine. Ten rywalizujący magazyn doprowadził tę dwójkę do zaoferowania darmowej analizy astrologicznej wszystkim subskrybentom, co uczyniło czasopismo wielkim hitem!

Wybór nazwy dla gazety odzwierciedla się bardzo dokładnie w horoskopie Leo. The Astrologer’s Magazine [thī āsṭrolojars magajīn]: ‘th’, ‘ā’, ‘ṭ’, ‘l’, ’j’, ‘s’, ‘m’, ‘g’, ‘j’: 701387538ó835783107/12 = REM 3 lub Bliźnięta. Bliźnięta wypadają na jego Arudha lagnie. Zapewnia to wielki sukces w tej dziedzinie.

Magazyn został wydany 21 listopada 1889, gdy Wenus i Księżyc okupowały nakszatrę Swati. Miało to związek z Sanghatika (szesnastą) Tarą od Księżyca Lea, która przynosi więzy rodzinne i ślub. Trzy lata później przyszła żona Leo poprosiła o analizę horoskopu i to zaowocowało ślubem we wrześniu 1895. Dasa i antardasa Wenus-Ketu, Ketu władające UL i władające 7 domem w nawamsie. Ketu będąc w 5 domu w nawamsie w trygonie do Saturna i Wenus przyczyniło się do jego przejścia na wegetarianizm oraz do przyjęcia ślubów celibatu, na prośbę bardzo uduchowionej żony, która również praktykowała chiromancję i frenologię.Z Saturnem jako Czara Darakaraką i władcą siódmego domu, żona jest bardzo uduchowiona i jest wielkim wsparciem dla Leo. Rok ich zaślubin był czasem, gdy Aphorel opuścił Magazyn, aby realizować inne sprawy i Leo zmienił nazwę na ‘Modern Astrology’. [maḍern āsṭrolojī]: ‘m’, ‘ḍ’, ‘n’, ‘ā’, ‘ṭ’, ‘l’, ‘j’: 5300138ó8310053/12 = REM 5 lub Lew. Tak się złożyło, że to jego ascendent, gdzie bhava lagna (myśli, poglądy) i hora lagna (bogactwo, fortuna) są umiejscowione. W 1898, podczas dasy Słońca, antardasy Saturna, pracownik Leo odkrył, że wiele z jego tekstów ma powtórzenia. To doprowadziło go do pomysłu, by robić szablony na każde układy planetarne i po prostu kopiować te, które są istotne w pytaniu. Był to wielki sukces finansowy dla Leo i magazyn rozwijał się coraz bardziej i przynosił coraz większy dochód, do 1903 Leo zatrudniał dziewięciu astrologów, którzy pracowali na pełen etat, dostarczając czytelnikom analiz astrologicznych.

Ta koncepcja zmontowanych horoskopów przyczyniła się do narodzin współczesnych skomputeryzowanych horoskopów i stała się funkcjonującą metodą wśród wielu osób praktykujących zachodnią astrologię tropikalną. Saturn odpowiada za przyniesienie takiej pracy, gdzie używa się mało wiedzy, obszarem pracy jest Lew, czyli znak astrologii.

Jakkolwiek, Saturn jest również w opozycyjnym znaku wobec swojego mulatrikona, Wodnika, i dlatego spowoduje zawodowe upokorzenie w pewnym momencie życia. Jako że Saturn jest położony w trzecim domu od AL, to wydarzenie musiało nastąpić, gdy zbliżał się schyłek życia tego astrologa.

Mars, badakesza, rozpoczął swoją dasę w 1912. Jowisz, Merkury, Słońce i Ketu są położone w 8 domu od Marsa i pośród nich Jowisz jest również władcą śatrupady (A6). Został pozwany podczas antardasy Jowisza, która nadeszła w 1913 roku, a zarzuty dotyczyły przepowiadania przyszłości. Sprawa została oddalona z powodu pewnego dowodu, mimo że Leo się nie stawił na rozprawie, ponieważ podróżował po Indiach.

Antardasa Wenus zapowiadała największe kłopoty, jako że była w 11 domu (kara) i 7 od mahadasy (maraka, śmierć). Ponownie został wezwany do sądu i tym razem skazany za przepowiadanie przyszłości, za co musiał zapłacić grzywnę. Był tym głęboko dotknięty i upokorzony, więc wraz z żoną zdecydowali się pojechać na wakacje (Wenus włada trzecim domem), podczas których Leo zdecydował napisać książkę, która miała zmienić oblicze astrologii, aby stała się mniej deterministyczna i dużo bardziej zorientowana na osobowość-tendencje. Nigdy książki nie ukończył, podczas tych wakacji Leo podupadł na zdrowiu i doznał krwotoku mózgowego.

1Karakamśa to Atmakaraka w D9.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 ASTROLOGIA WEDYJSKA , Blogger