środa, 22 kwietnia 2020

Sūrya – Słońce – ☉


Słońce ma naturę sattwiczną, jednak zaliczane jest do malefików, ponieważ potrafi być okrutne. Zgodnie z naukami Paraśary przedstawia ono atmę, zatem jest ściśle związane z duchowością. Wraz z Księżycem stanowi królewską parę. Jest to władca waleczny i odważny. Paraśara przypisuje Słońcu dbanie o czystość nawyków, inteligencję, a także brak włosów na głowie. Jest to planeta męska. Jego miejscem jest świątynia, kierunkiem wschód, częścią ciała kości.
Najsilniejsze jest w dziesiątym domu, gdzie ma digbalę, najsłabsze w dwunastym, w którym ma marana karaka sthanę, natomiast najmniej siły ma w czwartym sektorze horoskopu. Bardzo mocne jest w miejscu swojej egzaltacji, czyli w Baranie, całkiem odmiennie czuje się w Wadze, gdzie jest w upadku. Włada Lwem, zatem w tym znaku zamanifestuje się w pełni, jest to jego mulatrikona.
Według Mantreśwary Słońce symbolizuje złoto i miedź, ojca, duszę, męstwo, świątynie, waleczność. Jego żywiołem jest ogień. Aspektuje ono zawsze siódmy dom od siebie. Dzień tygodnia przypisany Słońcu to niedziela. Jako naisargika karaka reprezentuje: duszę, zdrowie, jaźń, zasoby, wiarę, dharmę, ojca, wzrok, sukces, szefa, sławę, osiągnięcia oraz duchową wiedzę.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 ASTROLOGIA WEDYJSKA , Blogger