sobota, 25 kwietnia 2020

Guru – Jowisz ♃
Paraśara zalicza Jowisza do benefików (pomyślnych planet).  Jest to męska planeta, przypisany jest mu eter oraz sattwa, dhatu to tłuszcz, dzień tygodnia czwartek, oraz funkcja doradcy. Opisany jest jako uczony mędrzec biegły w siastrach. Jego kierunkiem jest północny-wschód, ma digbalę w pierwszym domu, a marana karaka sthanę w trzecim. Włada Strzelcem (to również jego mulatrikona) i Rybami, upada w Koziorożcu, jest wywyższony w Raku. Aspektuje piąty, siódmy i dziewiąty dom od siebie. Dojrzewa w trzydziestym drugim roku życia.
Według Mantreśwary symbolizuje inteligencję, pomyślność, cnotę, pozycję, szlachetność, dzieci, nauczyciela, nauczanie, wiedzę, znajomość duchowych tekstów, progres, wiarę religijną, religię, duchową ofiarę, opanowanie zmysłów, honor, życzliwość, szczęście. To również pokój, zdolność do rozumienia, wątroba, bogactwo, fundusze, finanse/skarb, edukacja, złoto, uczony.


Jowisz to planeta szczęścia i pomyślności. Gdy jest w kendra (1, 4, 7, 10), wówczas taka osoba ma ochronę i fortunę. Guru w kona (5, 9) oznacza, że taka osoba musi być dobra, powinna się starać, aby mieć szczęście. Jeśli nie zachowuje się we właściwy sposób, to może zostać ukarana. Natomiast gdy ta planeta znajduje się w domu 6, 8 bądź 12 wówczas taka osoba powinna sama zadbać o siebie, nikt tej osoby nie ochroni, zatem istnieje ryzyko, że spotka ją niepomyślne wydarzenie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 ASTROLOGIA WEDYJSKA , Blogger