czwartek, 19 listopada 2020

Visti Larsen Wesi Joga (Jogi słoneczne), cz. IV

 Sepharial

Walter Richard Old (później Walter Gornold) ur. 20.03.1864, Handsworth, UK, godz. 1:30 AM. Rektyfikowany na 2:03 AM przez Sephariala.

Lagna jest na granicy Skorpiona i Strzelca, zatem wymaga rektyfikacji:

  • jedną z tych opcji jest ascendent w Skorpionie, gdzie Merkury jest położony w marana karaka sthana w 4 domu. W takim przypadku Merkury, będąc władcą piątego domu od Wenus, sugeruje brak potomstwa, co nie jest zgodne z prawdą, gdyż Sepharial miał siedmioro dzieci!

  • Władca dziewiątego domu od Skorpiona to Księżyc w Gaṇḍāṇta, oznaczający wczesne odejście ojca. Jednakże Słońce, dyspozytor władcy dziewiątego domu, nie jest tak źle położone, aby ojciec miał zdrowotne problemy. W przypadku ascendentu w Strzelcu władca dziewiątego domu jest w Rybach, a ich władca, Jowisz, jest w dwunastym domu, potwierdzając złe zdrowie. W dalszej kolejności potwierdza to śmierć ojca w czasie Dasy Ketu, antardasy Jowisza.

Opierając się na tych dwóch kwestiach, ascendent w Strzelcu jest dużo bardziej prawdopodobny i potwierdza to osobista rektyfikacja Sephariala.

Atmakaraką jest Merkury, a jego dyspozytor w domu jedenastym potwierdza, że narodził się student okultyzmu. Rahu jest w egzaltacji w nawamsie (d9) sugerując, że studia ezoteryczne przyniosą w życiu komfort i rozgłos. Drugi dyspozytor, Saturn, jest Amatjakaraką i jest umiejscowiony w dziesiątym domu, zapewniając kontakty z najważniejszymi osobami w branży.

Słońce jest w Rybach, a w drugim domu od niego znajduje się Ketu. Efekty Ketu są takie same jak Marsa, mianowicie uczciwość bez względu na osobiste poglądy. Ketu jest umiejscowiony w ostatniej części Barana, która jest jego głową. Jest to część mózgu wskazująca wysokie zdolności intelektualne. Ketu tam przynosi zainteresowanie duchowymi praktykami, aspektowany przez Marsa w jego znaku może dać praktyki z duchami oraz zahaczające o czarną magię. Jako że jest to w piątym domu od lagny, koncentracja jest na metodach prognostycznych. Ascendent i jego władca stają się tu istotne, by określić charakter, etykę i zdolności intuicyjne. Lagna jest pusta, a władcą jest Jowisz znajdujący się w dwunastym domu w Skorpionie. Jako że jest w dwunastym domu, może dać pomyłki w osądach. Władca to Ketu i Mars sugerujący błędy wynikające ze zbyt pośpiesznych decyzji. Jednak egzaltowany Mars i dobrze położony Ketu sprawiają, że intuicja jest bardzo silna.

Dziesiąty dom od Księżyca jest pusty, więc na tej ścieżce będzie mało, lub w ogóle nie będzie przeszkód.

Mars znajduje się w drugim domu w znaku Saturna, a władca domu pierwszego w nakszatrze Saturna. Zatem również w czasie drugiej Mahadasy Wenus, Antardasy Saturna, Sepharial miał tajemnicze doświadczenie dotyczące kryształowej kuli. Obraz w niej pokazywał jego „wewnętrzną jaźń” i tą, którą znalazł/ponownie odkrył. Saturn włada dziewiątym domem od Karakamsy i jest złączony z Jowiszem, zaprzeczając wszelkim podejrzeniom o praktykowanie czarnej magii. Zamiast tego wskazuje obecność Guru lub duchowego nauczyciela, który pokieruje Sepharialem na jego duchowej ścieżce. Ostatecznie Saturn jest Amatyakaraką umiejscowionym w dziesiątym domu, co prowadzi do poznania pani Bławatskiej, będącej naczelną postacią na ezoterycznej scenie w tamtych czasach.

Od tego momentu rozpoczął studiowanie i pisanie dotyczące różnych aspektów mistycyzmu, przez co zyskał popularność.Jednak jego prace dotyczące mistyki nie sprawiły, że jego kariera nabrała rozpędu, który by podłożył fundament pod realizację jego życiowej misji. Przynajmniej aż do Dasy Wenus, Antardasy Ketu, kiedy dołączył do Towarzystwa Teozoficznego. Natychmiast został przeniesiony na kierownicze stanowisko w owej grupie i został zaangażowany w administrację całej organizacji. Był uznawany za nauczyciela i głównego astrologa w zrzeszeniu, bardzo intensywnie nauczał okultystycznych tematów. Z Księżycem w domu dziewiątym, a władcą domu dziewiątego w znaku Jowisza, Sepharial miał bardzo ścisły związek z kobiecymi liderkami w organizacji. Była to Pani Bławatska, szefowa towarzystwa, która miała szczególny kontakt z Sepharialem i zostali bliskimi przyjaciółmi. Jako że Księżyc jest w Gaṇḍāṇta, ta nauczycielka miała specjalne połączenie z tym, co jest poza sferą życia i śmierci.

Księżyc tworzy aspekt rasi driszti z drugim domem od Słońca, co może przeszkodzić pracy Sephariala, ponieważ Księżyc nie jest związany z pracą jego duszy. Kłopot w tym, że dziesiątym domem od Księżyca jest Byk, który jest znakiem mulatrikona Księżyca oraz domicylem Wenus. Dasa obu planet może ściągnąć Sephariala z jego życiowej ścieżki, wyjątkiem może być Wenus będąca w dwunastym domu od Słońca, dająca nowe okazje. Podczas dasy Słońca, Antardasy Księżyca, zmarła liderka Bławatska. Księżyc w Gaṇḍānta i władający dziewiątym domem od Jowisza może przynieść problemy dotyczące jego relacji z nauczycielami. Odejście Bławatskiej zostawiło próżnię w organizacji, która została pozbawiona osoby zarządzającej.Zatem kiedy W.Q.Judge, męski przywódca frakcji amerykańskiej, zaczął twierdzić, że on również otrzymywał wiadomości z innego wymiaru, Sepharial podjął decyzję o interwencji. Z Księżycem w domu dziewiątym matka lub kobieta powinna zająć miejsce głowy organizacji i w 1892 roku Sepharial rozpoczął analizowanie żądań Judge'a podejrzewając go o oszustwo.

Gdy Rahu jest silny, wskazuje na niegodziwe czyny i będąc egzaltowany w nawamsie (D9) potwierdza taką ścieżkę. Podczas dasy Słońca, Antardasy Rahu Sepharial wkroczył na taką drogę. Jednakże Rahu jest połączony z Arudha lagną, co może dawać ryzyko skandalu, który zostawiłby trwały ślad na reputacji Sephariala. Merkury jest złączony z Wenus, a Wenus i Rahu są w recepcji, powodując, że listy (Merkury) stają się główną przyczyną skandalu. Należy uważnie przyjrzeć się temu, że Wenus jest także władcą dziesiątego domu od Księżyca i może zniszczyć duchowy cel Sephariala, jednak będąc w dwunastym domu od Słońca, musi zapewnić mu nowe okazje.

Organizacje i grupy można sprawdzić poprzez czwarty dom od Arudha Lagny. Jego władcą jest będący w retrogradacji Saturn, który wskazuje na opuszczenie organizacji. Bez żadnej zwłoki w swoich poszukiwaniach opuścił Towarzystwo w trakcie antardasy Saturna i upublicznił wszystkie informacje prasie. Skandal wyszedł na światło dzienne, zszokował Towarzystwo i wprowadził podziały na frakcje na całym świecie. Zostawił za sobą masakrę, którą sam stworzył i zmienił nazwisko podczas tej samej antardasy, jako że Saturn jest w recepcji z Merkurym. W efekcie doprowadziło to do ślubu w czerwcu 1896 podczas antardasy Wenus, która jest złączona z Merkurym, władcą siódmego domu, a także władającym piątym domem od Wenus.

Jako że Wenus włada Darapadą (A7) dołączył do nowego towarzystwa, Towarzystwa Astrologicznego, prowadzonego przez Alana Leo, w którym został sekretarzem. Wenus jest w dwunastym domu od Słońca zachęcając Sephariala, by uczestniczył w nowych organizacjach.

Następną Mahadasą była Mahadasa Księżyca, która dała Sepharialowi kilka nowych okazji. Napisał i przyczynił się do powstania kilku książek, udzielał się w pismach astrologicznych i uczęszczał na spotkania Towarzystwa Alchemicznego. Księżyc w Lwie zaprowadził go dokładnie do kręgów astrologicznych. Pomimo jego pracy w tym obszarze, zyskał reputację mało wiarygodnego zarówno w osobistych, jak i mundalnych predykcjach!W Dasie Marsa wrócił na swoją ścieżkę. Mars jest dyspozytorem Ketu, który zachęci go do studiów okultystycznych. Napisał prace na temat kabały, prognozowania loteryjnego, luster magicznych, maszyn obliczeniowych, tablic astrologicznych i wielu innych gadżetów.

Ketu wskazuje na matematykę i obliczenia, również przysłużył się do jego wkładu do współczesnej tropikalnej astrologii zachodniej, za który jest dziś pamiętany, mianowicie okrągłego radixu, który jest stosowany przez niemal wszystkich współczesnych astrologów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 ASTROLOGIA WEDYJSKA , Blogger