wtorek, 2 maja 2023

Najczęściej zadawane pytania

 

  Najczęściej zadawane pytania

 1. Mam jeszcze pytanie - wiem jak taka analiza mniej więcej wygląda, ale czy jest ryzyko, że dowiem się z niej czegoś czego mogłabym się wystraszyć? albo na co nie będę gotowa? Nie wiem na ile szczegółowe mogą być dane podawane w analizie.

  Odp. Im więcej mam na koncie sporządzonych analiz, tym mocniej widzę, że najbardziej liczy się to, żeby dana osoba została wzmocniona, a nie dostała „depresji”. Staram się zawsze dawać jak najwięcej wskazówek i remediów. Nigdy nie mówię o rzeczach bardzo ciężkich, nawet gdy je widać. Nie powiem o śmierci partnera, czy kogoś bliskiego, o bardzo poważnej chorobie, wypadku. Jeśli widzę duże blokady, nad którymi trzeba pracować, to powiem o tym. Jeśli widzę, że dany obszar jest słabszy i zajmowanie się nim niekoniecznie da dobre owoce, to też podpowiem, że lepiej zająć się czymś innym.

 2. Mam ascendent w innym znaku. Czy to nie pomyłka?

  Odp. Stosuję zodiak syderyczny. Różnica między nim a tropikalnym (stosowanym w astrologii zachodniej) wynosi około 24 stopnie, dlatego planety będą przesunięte i mogą być w innych znakach. W astrologii wedyjskiej stosujemy zodiak syderyczny.

 3. Ty znasz te 2 astro i która ci się sprawdza?

  Odpowiedź: Wedyjska astrologia działa bardzo dobrze i precyzyjnie. Jest skomplikowana i wymaga nauczenia się wielu technik. Astrologia zachodnia również się sprawdza, jednak nie stosuję już jej, ponieważ nie wolno mieszać ich ze sobą, bo nic dobrego by z tego nie wyszło. Szczególnie z powodu różnych zodiaków. W dżjotiszy jest to zodiak syderyczny, w astrologii zachodniej tropikalny, a zatem położenie planet w znakach będzie się różniło. Ascendent w Bliźniętach i Słońce w Wadze opisuje całkiem inną osobę niż ascendent w Raku i Słońce w Skorpionie. Stosowanie obydwu naraz jest schizofreniczne.

 4. Jak się tym interesuje to trzeba mieć jakieś guru? Bo mi jeden chłopak tak powiedział, ze się dostaje niby jakieś mantry bo inaczej ciężko się nauczyć.

  Odpowiedź: Tak. W tradycyjnym ujęciu jest to tzw. guru-siszja parampara, czyli linia przekazu nauk od nauczyciela do ucznia. Jest to bardzo ważne. Guru to nauczyciel, więc bez niego trudniej się uczyć. Osoba, która tworzy i wymyśla zasady, ma nowatorskie podejście do astrologii (Jowisz+Rahu) bierze całą karmę i odpowiedzialność na siebie. Przy podłączeniu się do tradycji tak się nie dzieje (Jowisz+Ketu). Nauczanie obejmuje również mantry, gdyż remedia to kluczowy element dżjotiszy. Jest wiele mantr wzmacniających zdolności astrologiczne itd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 ASTROLOGIA WEDYJSKA , Blogger