piątek, 24 kwietnia 2020

Maṅgala – Mars ♂︎


W „Wielkiej Horoskopii Paraśary” pojawia się charakterystyka Marsa jako planety maleficznej, męskiej, ognistej. Jest to generał, reprezentuje siłę, gniew. Jego guną jest tamas, a kierunkiem południe, dniem tygodnia wtorek. Włada Baranem (to również jego mulatrikona) i Skorpionem, egzaltuje w Koziorożcu, upada w Raku. Przyjaznym znakiem są Strzelec i Lew, wrogie to Bliźnięta, Panna, Waga i Wodnik. Ma digbalę w domu dziesiątym, co oznacza, że w tym miejscu jest bardzo mocny. Najsłabszy jest w siódmym domu, gdzie ma marana karaka sthanę.

Mantreśwara w „Phaladipice” wymienia następujące sygnifikacje Kudży: siła, rodzeństwo, okrucieństwo, bitwa, odwaga, antagonizm, ogień kuchenny (Mars może dać świetnego kucharza), broń, wrogowie, stosunek seksualny z żoną innego mężczyzny, dowódca, waleczność, logika, grzech. Aspektuje on czwarty, siódmy i ósmy dom od siebie. Jego dhatu to nerwy.
Mars symbolizuje strategię, bitwę, marketing, ziemię, nieruchomości, siły zbrojne, ogień, budownictwo, sektor IT, inżynierię, współzawodnictwo, rywalizację. To ochrona, sprawy sądowe, długi, konflikty, sport, żołnierz, techniczne zawody.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 ASTROLOGIA WEDYJSKA , Blogger